Výzva k finanční pomoci
Stop genociděStop genocidě
REALIZOVANÉ AKCEREALIZOVANÉ AKCE
Proč jde o genocidu
On-line peticeOn-line petice
Podpořte násPodpořte nás
O násO nás
• CO JE GENOCIDA • FOTOGRAFIE • FAKTA O POTRATECH • POPÍRÁNÍ LIDSKOSTI • SYSTEMATICKÁ GENOCIDA  
Čekáte-li nečekaně dítě - volejte 800 108 000Genocida - zločin nenávisti?

Genocida je masový „zločin nenávisti“. Když je dítě počato nechtěně, obrací se proti němu odlidšťující rétorika genocidy plná nenávisti a společenských předsudků. Už je jen plod, fétus, obsah dělohy a bude jen násilník, podléhat drogám atd. I když selský rozum dá, že nečekané početí není pro dítě ideální start do života, nelze ho automaticky stigmatizovat a zabíjet. Podobně jako nelze vyvraždit „nechtěnou“ menšinu.

Každá vražda dítěte před narozením ale zvyšuje míru násilí ve společnosti - zneužívání dětí, domácího násilí, sebevražd a depresí mezi ženami i ve společnosti vůbec. Společnost se učí řešit problémy násilím na bezbranných. Ve společnosti, kde matka má právo nechat zabít své dítě, nemůže být spokojenost a mír.

Zločin nenávisti se netýká pouhých citů pachatele vůči oběti, ale především podstaty jednání. Adolf Eichmann, který dohlížel na deportace Židů, ve svých vzpomínkách uváděl, že jej nevedla nenávist, ale pouze poslouchal rozkazy (New York Times, 13. 8. 1999). Ani vězni ve stalinských Gulazích nebyli osobně nenáviděni svými vyšetřovateli, strážci nebo udavači. I oni „pracovali“ pouze jako profesionálové. Ani gynekologové dnes nedělají potraty rádi nebo z nenávisti k dětem, které zabíjejí. Pouze profesionálně plní to, co jim ukládá zákon. Trhanému dítěti je však málo platné, že jeho matka, příbuzní nebo gynekolog k němu necítili „nenávist“.

Prvním krokem k odmítnutí genocidy je přestat ji mlčením tolerovat. Mnozí říkají, že to je strašné a že jsou pro život, ale nepohnou ani prstem. Bez vaší pomoci se nic nezmění.

Co je genocida
Popírání lidskosti
Genocida - zločin nenávisti?
Jedná se o systematickou genocidu?Stop genocidě REALIZOVANÉ AKCE Proč jde o genocidu On-line petice Podpořte nás O nás
Občanské sdružení Stop genocidě odmítá veškeré násilí týkající se umělých potratů
a spolupracuje pouze s těmi jednotlivci a organizacemi, kteří se také od násilí distancují.